XR5i v2

Moderní průmyslový LAN router určený pro propojení více sítí typu LAN.
O proti ostatním modelům ze série v2 není vybaven modulem pro připojení do mobilní sítě.

Technologie pod kontrolou

LAN v2 Router

Průmyslový router XR5i v2 je primárně určen k zabezpečenému propojení dvou lokálních sítí (LAN). Propojení je realizováno pomocí dvou rozhraní Ethernet 10/100 a zabezpečeného tunelu (IPSec, OpenVPN, L2TP). Druhou možností je využít tento průmyslový LAN router pro připojení dvou zařízení s různým sériovým rozhraním RS232, RS485, RS422, MBUS nebo I/O do lokální sítě. Pto tyto účely je XR5i v2 vybaven jedním portem Ethernet 10/100 a dvěma dalšími rozhraními, která si uživatel zvolí. Třetí možností použití je kombinace dvou předchozích variant, kdy je průmyslový router XR5i v2 osazen dvěma rozhraními Ethernet 10/100 a jedním volitelným sériovým rozhraním. Tyto routery lze osadit také WiFi modulem.

Průmyslový LAN Router

2× Ethernet 10/100 Mbps, 1× USB, 1× IO

Rozšířený průmyslový teplotní rozsah -40 °C až +75 °C

Napájecí napětí 9 až 36 V

Velké množství volitelných portů

Vysoká variabilita

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslový router XR5i v2 je standardně vybavený jedním portem Ethernet 10/100, jedním USB 2.0 host portem, jedním binární vstupem a jedním výstupem (konektor I/O). Škálu rozhraní LAN routeru je dále možné rozšířit pomocí volitelných portů Port1 a Port2 podle výběru zákazníka. Pro první volitelný port jsou k dispozici Ethernet 10/100, sériové linky RS232, RS485, RS422, MBUS nebo vstupy a výstupy (I/O). Druhý volitelný port může být vybaven rovněž jednou ze sériových linek RS232, RS485, RS422 či MBUS. Další možností je pak bezdrátové rozhraní WiFi či WMBUS. V neposlední řadě lze díky tomuto volitelnému portu vybavit zařízení SD kartou (rozhraní SDH). Do obou volitelných portů zároveň je také možné osadit rozšiřující desku XC-SW, díky níž má router k dispozici tři switchované porty Ethernet 10/100. Tento router je dodáván buď v kovovém, nebo v plastovém krytu podle přání zákazníka.

Konfigurace a diagnostika

Konfigurace je prováděná přes webové rozhraní zabezpečené heslem. LAN router podporuje tvorbu VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN, L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Toto zařízení má implementovaný Firewall a funkci překladu adres a portů (NAT, PAT), což rozšiřuje jejich funkcionalitu a použití. Z webového rozhraní je prováděna nejen konfigurace, ale jsou dostupné i statistiky o činnosti routeru. Zároveň jsou vytvořeny mechanismy pro kontrolu správné funkce. HW Watchdog zajišťuje, že se za jakýchkoliv okolností obnoví funkce routeru a zařízení bude spolehlivě pracovat v nepřetržitém provozu. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí. Pro některé aplikace je také klíčová možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden router (profilů – max. 4), které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí stavu binárního vstupu). Průmyslový router XR5i v2 má implementovaný SNMP protokol pro vzdálenou správu. Router podporuje automatickou aktualizaci konfigurace a firmware ze serveru. Tak je možné hromadně rekonfigurovat i celou síť routerů.

Klíčové vlastnosti

Podporované technologie

WiFi 802.11 (volitelně)

Procesor

ARM926EJ-S, 333 MHz

Paměti

RAM 64 MB, Flash 16 MB, MRAM 128 kB

Dostupná rozhraní

Ethernet 10/100, USB, IO, RS232, RS485, RS422, MBUS, Switch

Rozsah napájecího napětí

9 až 36 V

Provozní rozsah teplot

-40 °C až +75 °C

Rozměry

Plast: 51 × 87 × 116 mm, Kov: 42 × 87 × 113 mm

Váha

Plast: 150 g, Kov: 280 g

Ke stažení

Firmware

Firmware (ZIP)

Verze 6.3.10

Release notes (PDF)

Přehled novinek a změn ve FW verze 6.3.10

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech

Uživatelská dokumentace

Technický manuál (PDF)

Manuál popisující technické parametry produktu

Konfigurační manuál (PDF)

Manuál popisující, jak zařízení správně nakonfigurovat

Rychlá příručka (PDF)

Základní instrukce, jež jsou součástí balení produktu

Deklarace a certifikáty

EU Prohlášení o shodě (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

EU Prohlášení o shodě — WiFi (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

ISO 9001 (PDF)

ČSN EN ISO 9001:2016 certifikát společnosti Advantech