I/O moduly WISE

Průmyslové I/O moduly s možností komunikovat přes Ethernet nebo WiFi.
Jednotky podporující inteligentní zpracování a následné publikování dat.

Technologie pod kontrolou

Inteligentní zpracování dat

Průmyslové I/O moduly WISE od taiwanské společnosti Advantech jsou určené pro integraci do různých IoT aplikací pomocí vestavěného rozhraní REST API. Jednotky mohou komunikovat buď po Ethernetovém kabelu (v rámci LAN sítě), nebo bezdrátově prostřednictvím WiFi sítě (802.11 b/g/n). Jednotlivé modely umožňují připojení různého druhu a množství vstupů a výstupů. Vnitřní integrovaná paměť WISE I/O modulů umožňuje zaznamenat až 10 000 změn stavů s časovým razítkem. Ta také umožňuje uchovat data při výpadku komunikace. Moduly je možné nastavovat přes webové rozhraní a podporují celou řadu protokolů (TCP/IP, Modbus TCP, UDP, DHCP, HTTP). Umožňují vnitřní filtrování a třídění dat pomocí logických funkcí a přímé ukládání dat do počítače nebo do cloudového disku Dropbox.

Vestavěné REST API pro integraci do IoT aplikací

Přímé ukládání dat do PC či cloudového disku Dropbox

Vnitřní paměť pro až 10 000 záznamů

Vestavěné hodiny reálného času (RTC)

Vnitřní filtrování a třídění dat pomocí logických funkcí

Možnost komunikovat přes Ethernet nebo WiFi

Podpora protokolů TCP/IP, Modbus TCP, UDP, DHCP

Možnost montáže na DIN lištu i na stěnu

Napájecí napětí 10 až 30 V DC

Obecné informace

WLAN IoT WISE moduly

Průmyslové WLAN IoT WISE I/O moduly společnosti Advantech komunikují prostřednictvím WiFi a poskytují vysoce výkonné modularizované bezdrátové uzly senzorů, které lze snadno integrovat do již existujících sítí. Jednotky jsou vybaveny interním senzorem pro sběr dat, které lze dále inteligentně zpracovávat a bezdrátově přenášet na server (nebo do cloudových aplikací) pomocí protokolu MQTT či vestavěného rozhraní REST API. Díky vysoké konektivitě lze I/O moduly WISE také kombinovat s dalšími snímacími zařízeními, což tedy umožňuje jednoduché a ekonomicky efektivní monitorování dat v reálném čase.

WiFi 2.4 GHz WISE moduly

Průmyslové WiFi 2.4 GHz I/O moduly WISE jsou bezdrátová IoT zařízení s integrovanými funkcemi pro sběr (získávání), následné inteligentní zpracování a publikování dat. K datům lze přistupovat prostřednictvím mobilních zařízení a bezpečně ukládat do počítače nebo do cloudového disku Dropbox. Tyto jednotky disponují čtyřmi digitálními vstupy a také čtyřmi digitálními tranzistorovými výstupy. Mají univerzální vstupy pro kontakt nebo napětí. Vnitřní integrovaná paměť umožňuje zaznamenat až 10 000 změn stavů s časovým razítkem. Ta také umožňuje uchovat data při výpadku komunikace. Stejně jako ostatní typy I/O modulů WISE podporují celou řadu síťových protokolů (Modbus/TCP, TCP/IP, UDP, DHCP, HTTP, MQTT).

Cat. NB1 / Cat. M1 WISE moduly

Průmyslové I/O moduly WISE od společnosti Advantech se mohou pyšnit také podporou technologie NB-IoT. Jedná se o jednu z nejnovějších bezdrátových komunikačních technologií určenou výhradně pro přenos dat, která se vyznačuje především nízkou spotřebou energie v rozsáhlých sítích. Jednotky tohoto typu podporují protokoly MQTT, CoAP a LwM2M. Další předností těchto I/O modulů WISE je podpora systémů GNSS. Bez zajímavosti není také přítomnost solárního panelu, který slouží k dobíjení baterie uvnitř WISE modulů. Na přání zákazníka lze jednotky osadit konektory typu M12. Samozřejmostí je webové rozhraní pro snadnou konfiguraci i méně zkušeným uživatelem.

LoRa / LoRaWAN WISE moduly

Tyto průmyslové I/O moduly WISE jsou vybaveny bezdrátovým senzorovým uzlem založeným na síťových technologiích LoRa zaměřených na venkovní aplikace. Poskytuje nejen pokrytí bezdrátovou komunikací na vzdálenost až pět kilometrů (s 2 dBi anténou), ale také dlouhou životnost baterie díky nízké spotřebě energie v síti LoRa. WISE jednotky mají široký rozsah vstupního napětí 10 až 50 VDC. Je možné je napájet také pomocí solárního panelu, jenž dobíjí baterii uvnitř zařízení. Tyto I/O moduly podporují služby GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS a SBAS) umožňující autonomní prostorové určování polohy s celosvětovým pokrytím za pomoci družic.

Proprietární LPWAN / SUB-G WISE moduly

Průmyslové I/O moduly WISE tohoto typu využívají proprietární bezdrátové rozhraní LPWAN (Sub-G). Ve srovnání s tradičními moduly s podporou WiFi 2,4 GHz mohou LPWAN moduly WISE zajistit lepší připojení a eliminovat rušení sítě. Vzhledem ke komunikační vzdálenosti až pět kilometrů (s 2 dBi anténou v otevřeném prostoru) a vynikajícímu výkonu baterie jsou I/O jednotky WISE ideálním řešením pro M2M aplikace a inteligentní průmyslové IoT aplikace. Podporují řadu síťových protokolů, např. MQTT a Modbus/TCP. Stejně jako další varianty mají vnitřní integrovanou paměť umožňující zaznamenat až 10 000 změn stavů s časovým razítkem. Ta také umožňuje uchovat data při výpadku komunikace.

IoT Ethernet WISE moduly

Ethernetové I/O moduly WISE disponují čtyřmi analogovými vstupy a čtyřmi digitálními tranzistorovými výstupy. Pomocí těchto jednotek lze snadno integrovat senzory 4-20 mA do sítě. Moduly je možné nastavovat přes webové rozhraní a podporují celou řadu protokolů (TCP/IP, Modbus TCP, UDP, DHCP, HTTP). Umožňuje přímé ukládání dat do počítače nebo do cloudového disku Dropbox. Velký rozsah provozních teplot ethernetových WISE modulů umožňuje implementaci těchto jednotek do více aplikací pro sběr dat IoT. Nové funkce a nový mechanický design umožňuje uživatelům bezproblémovou instalaci produktu a následně provádět diagnostiku mnohem snadněji než dříve.