Průmyslové počítače

Průmyslové počítače určené pro automatizaci, řízení, regulaci a bezdrátovou komunikaci.
Zařízení s vysokou odolností proti vibracím, prachu, vodě a elektromagnetickým polím.

Technologie pod kontrolou

Nejlepší průmyslové počítače na trhu

Průmyslové počítače taiwanské společnosti Advantech, lídra na trhu v této oblasti, jsou navrženy především pro použití v náročných podmínkách průmyslového prostředí. Jsou určeny pro aplikace zaměřené na automatizaci, řízení, regulaci a bezdrátovou komunikaci. Pevná hliníková mechanika je využita k pasivnímu chlazení. Zároveň zaručuje vysokou odolnost proti vibracím, prachu, vodě a elektromagnetickým polím. To také znamená, že se průmyslové počítače Advantech pyšní velmi vysokou spolehlivostí. Zákazník si může zvolit z několika produktových řad včetně počítačů určených do lékařského prostředí. Jednotlivé řady se liší výkonostními parametry, výbavou a odlišnými možnostmi rozšíření.

Varianty s procesorem Intel Core i7

Vícenásobné gigabitové ethernetové připojení

Pevná hliníková mechanika s pasivním chlazením

Velmi vysoká odolnost a spolehlivost

Velké množství dostupných rozhraní

Certifikace UL 60601-1, EN 60601-1 a IEC 60601-1

Připojení monitoru přes HDMI, VGA či DVI

Možnost dodatečně instalovat PCI karty

Univerzální způsob montáže

Obecné informace

Řada UNO-1000

Průmyslové počítače UNO-1000 slouží jako flexibilní IoT gatewaye, jež jsou vhodné pro konverzi mezi komunikačními protokoly, pro použití jako I/O controller nebo také pro ukládání dat v rámci mnoha různých průmyslových aplikacích. Počítače UNO-1000 jsou vybaveny výkonnými procesory Intel® a pamětí o velikosti 256 MB až 8 GB. Nezbytnou součástí je pak velké množství rozhraní (sériové linky RS232, RS485, RS422; USB 2.0 a 3.0; gigabitové Ethernety a řada dalších). K dispozici je také zabezpečený kryptoprocesor TPM 2.0, na který se ukládají šifrovací klíče. Tato zařízení jsou ideální pro montáž na DIN lištu.

Řada UNO-2000

Embedded počítače UNO-2000 v provedení fanless (s pasivním chlazením) jsou zaměřeny na různé oblasti využití. Jednotlivé varianty mohou být osazeny jedním z procesorů Intel (včetně vysoce výkonného Intel Core i3/i5/i7) a pamětí typu DDR3 o velikosti 2 až 8 GB. Modulární koncept těchto zařízení poskytuje flexibilní a ekonomicky přívětivé řešení pro řadu průmyslových aplikací jako je např. Edge computing. Podobně jako ostatní řady průmyslových počítačů i UNO-2000 podporují technologii Advantech iDoor, která zákazníkům poskytuje flexibilitu při konfiguraci různých požadavků I/O. Ani u této řady počítačů Advantech nemůže chybět zabezpečený kryptoprocesor TPM 2.0 pro ukládání šifrovacích klíčů.

Řada UNO-3000

Průmyslové počítače řady UNO-3000 jsou primárně navrženy jako boxy s vysokým rozsahem výpočetního výkonu, které podporují rozšíření pomocí karet typu PCI nebo PCIe (některé varianty umožňují osadit až pět karet). Jde o jedny z nejvýkonnějších vestavných systémů s pasivním chlazením od firmy Advantech (vysoce výkonné procesory Intel Core i7, paměť DDR3 o velikosti až 16 GB). K UNO-3000 je možné připojit externí monitor prostřednictvím rozhraní HDMI, VGA či DVI (podporuje duální zobrazení). Také tato řada disponuje zabezpečeným kryptoprocesorem TPM 2.0 pro ukládání šifrovacích klíčů. Typické rozsah provozních teplot pro tyto produkty je -20 až 60 °C. Počítače UNO-3000 jsou navrženy pro montáže na plochu.

Počítače do lékařského prostředí

Speciální kategorií průmyslových počítačů Advantech jsou jednotky určené pro lékařské prostředí. Jedná se o škálovatelné lékařské PC s certifikáty UL 60601-1, EN 60601-1 a IEC 60601-1. Podobně jako u ostatních řad je předností těchto produktů vysoký výkon (procesor Intel Core i7, paměť DDR4 o velikosti až 32 GB), kvalitní pasivní chlazení a možnost jednoduché integrace do již existujícího systémového vybavení. Důležitou vlastností lékařských zařízení je jejich voděodolnost. Také lékařské počítače Advantech disponují možností dodatečně instalovat PCIe karty.