ICR-2531

Moderní průmyslový router schopný dosáhnout lepších rychlostí v oblastech s pokrytím 4G.
Vhodný pro řadu aplikací, kde důležitou roli hraje zabezpečení komunikace

Technologie pod kontrolou

Dokonalý pomocník pro bezdrátové připojení

ICR-2531 je celulární průmyslový router určený pro bezdrátovou komunikaci v rámci mobilních sítí, jež využívají technologii LTE, HSPA+, UMTS, EDGE či GPRS. Jeho největší předností jsou čtyři ethernetové porty, přičemž tři z nich jsou switchované a jeden je zcela oddělen. Router je proto ideálním řešením pro bezdrátové připojení kamer dopravních a bezpečnostních systémů, jednotlivých počítačů, sítí typu LAN, bankomatů a dalších samoobslužných terminálů. Může být využit k automatickému převzetí služeb při selhání u klasické LAN sítě, k bezdrátovému připojení pro zařízení ve vzdálených lokacích, kde ethernetové připojení je nepraktické, a k bezdrátovému připojení pro mobilní zařízení. Konfiguraci síťového připojení lze obohatit také vlastními aplikacemi, které mohou být naprogramované v Pythonu, C či C++.

LTE Cat.4, 2× SIM

4× Ethernet 10/100 Mbps, 1× I/O

Provozní rozsah teplot -40 °C až 75 °C

Napájecí napětí 9 až 48 V

Robustní kovová krabička se stupněm krytím IP30

Montáž na DIN lištu nebo na jakoukoliv plochu

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslové routery ICR-2531 jsou standardně vybaveny čtyřmi porty Ethernet 10/100 (3+1), jedním binárním vstupem a jedním výstupem. Zařízení disponují rovněž dvěma čtečkami pro 3 V a 1,8 V SIM karty typu Micro SIM (3FF – 15,0 × 12,0 × 0,76 mm), které jsou umístěné na pravém panelu pod krytkou. Nedílnou součástí jsou pak dva anténní konektory typu SMA pro připojení externí antény (hlavní a diversitní příjem). ICR-2531 jsou dodávány v robustní kovové krabičce.

Konfigurace a diagnostika

Pro konfiguraci routeru je k dispozici webové rozhraní zabezpečené heslem. Po přihlášení jsou dostupné podrobné statistiky o činnosti routeru, síle signálu, podrobný systémový log a další.

Podporována je tvorba VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN či L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Dále pak funkce jako DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP,VRRP, ovládání pomocí SMS, zálohování primárního připojení a mnoho dalších. Mezi další diagnostické funkce zabezpečující nepřerušovanou komunikaci patří automatická kontrola PPP spojení s možností automatického restartu v případě ztráty spojení, nebo HW watchdog, který monitoruje stav samotného routeru. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí.

Pro některé aplikace je klíčová možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden router, které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí SMS, stavu binárního vstupu apod.). Samozřejmostí je podpora automatické aktualizace konfigurace a firmware ze serveru, což umožňuje hromadně konfigurovat celou síť routerů.

Klíčové vlastnosti

Podporované technologie

LTE Cat.4 (2× SIM)

Procesor

ARM926EJ-S, 600 MHz

Paměti

RAM 128 MB, NOR Flash 64 MB (12 MB pro uživatelské aplikace)

Dostupná rozhraní

4× Ethernet 10/100 a 1× I/O

Rozsah napájecího napětí

9 až 48 V

Provozní rozsah teplot

-40 °C až +75 °C

Rozměry

25 × 95 × 130 mm

Váha

370 g

Ke stažení

Firmware

Release notes (PDF)

Přehled novinek a změn ve FW verze 6.3.5

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech

Uživatelská dokumentace

Technický manuál (PDF)

Manuál popisující technické parametry produktu

Konfigurační manuál (PDF)

Manuál popisující, jak zařízení správně nakonfigurovat

Rychlá příručka (PDF)

Základní instrukce, jež jsou součástí balení produktu

Deklarace a certifikáty

EU Prohlášení o shodě (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

ISO 9001 (PDF)

ČSN EN ISO 9001:2016 certifikát společnosti Advantech