Volitelné porty

Rozšiřující desky umožnující přímé použití dalšího hardwarového rozhraní.
Určují funkcionalitu rozhraní PORT1 či PORT2 umístěných na předním panelu routerů řady v2.

Technologie pod kontrolou

Dnes sériová linka, zítra Ethernet, …

Volitelné porty jsou navrženy jako rozšiřující deska, která umožňuje přímé použití dalšího hardwarového rozhraní pro Advantech routery druhé generace. Fyzicky je každé rozhraní vyvedeno na konektor RJ45 na příslušném routeru nebo modemu. Výjimku tvoří pouze deska XC-SD, jež tento konektor nevyužívá (slot pro SD kartu je umístěn přímo na desce plošných spojů). Napájení volitelných portů je vždy zajištěno interně z přílušného Advantech routeru.

Sériové linky, Ethernet, slot pro SD kartu a další

Vyvedeno na konektor typu RJ45

Napájeno interně z routeru

Možnost použití ve všech routerch v2 typu Basic a Full

Určeno pro PORT1 i PORT2

Sériové linky poskytují ochranu proti přetížení sběrnice

Distanční sloupky jako součást balení

Dostupné volitelné porty

BB-B-XC-232

Sériová linka typu RS232 vyvedená na konektor typu RJ45. Ten je konstrukčně uzpůsoben tak, aby zajistil bezchybné spojení mezi kontakty konektoru a měděnými vodiči datového kabelu. Toto rozhraní je možné osadit na pozici PORT1 i PORT2.

BB-B-XC-485-422

Sériová linka typu RS485/422 vyvedená na konektor typu RJ45. Ten je konstrukčně uzpůsoben tak, aby zajistil bezchybné spojení mezi kontakty konektoru a měděnými vodiči datového kabelu. Toto rozhraní je možné osadit na pozici PORT1 i PORT2.

BB-B-XC-CNT

CNT rozhraní určené pro snímání a zpracování analogových a binárních signálů a ovládání (nastavování) binárního signálu. Tuto rozšiřující desku je možné osadit na pozici PORT1 i PORT2.

BB-B-XC-ETH

Umožňuje rozšířit počet Ethernetových portů, kterými disponují routery druhé generace („v2“), na dva. Ethernetovou destičku je možné osadit pouze na pozici PORT1.

BB-B-XC-MBUSD

Sériová linka určená především pro dálkový odečet hodnot z měřičů spotřeby, kde příliš nezáleží na rychlosti komunikace jako spíše na odolnosti proti rušení. Lze osadit na pozici PORT1 i PORT2.

BB-B-XC-SDH

Rozšiřující deska, jež umožňuje routerům řady v2 využívat SD kartu jako klasický USB flask disk nebo jako vnitřní pamet’, která tak rozšiřuje stávající kapacitu vnitřní paměti routeru. Destičku je možné osadit pouze na pozici PORT2.

BB-B-XC-SW

Upravuje chování konektorů RJ45 ve stylu klasického switche. To znamená, že router s touto rozšiřující deskou čte datové pakety z libovolého portu RJ45 a vysílá je na dalších portech. Každý port na tomto zařízení může přenášet datové pakety nezávisle na všech ostatních portech.