ER75i v2

Moderní průmyslový router z řady v2 určený pro komunikaci v mobilních sítích GPRS/EDGE.
Router je dostupný v základní verzi označované jako BASIC.

Technologie pod kontrolou

Specialista na sítě GPRS/EDGE

GPRS/EDGE router ER75i v2 slouží k bezdrátovému propojení různých zařízení s rozhraním Ethernet 10/100 do Internetu či Intranetu. Díky vysoké bezpečnosti a rozšířenému pokrytí GPRS/EDGE technologií mobilních operátorů je používán zejména v průmyslových aplikacích, ke vzdálenému servisu strojů nebo přenosu dat ze solárních či větrných elektráren. Stěžejní výhodou pak je jeho vysoká modularita. Pro připojení uživatelských zařízení nabízí router ER75i v2 možnost zvolit si navíc rozhraní Ethernet 10/100, RS232, RS485, RS422, MBUS nebo I/O

Dodáván v základní verzi Basic

2× Ethernet 10/100, 1× USB, 1× IO, 1× slot pro SIM

Rozšířený průmyslový teplotní rozsah -40 °C až +75 °C

Napájecí napětí 9 až 36 V

Velké množství volitelných portů

Vysoká variabilita

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslový router ER75i v2 je standardně vybaven jedním portem Ethernet 10/100, jedním USB 2.0 Host portem, jedním binárním vstupem a jedním výstupem (I/O konektor). Zařízení také disponuje jednou čtečkou pro 3 V a 1,8 V SIM karty, která je umístěna na předním panelu. Škálu rozhraní routeru ER75i v2 je dále možné rozšířit pomocí volitelného portu označovaného jako Port1 podle výběru zákazníka. Pro tento volitelný port jsou k dispozici Ethernet 10/100, sériové linky RS232, RS485, RS422, MBUS nebo vstupy a výstupy (I/O). Zařízení ER75i v2 je dodáváno buď v plastovém, nebo kovovém krytu podle přání zákazníka.

Konfigurace a diagnostika

Konfigurace je prováděná přes webové rozhraní zabezpečené heslem. Tento router podporuje tvorbu VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN, L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Z webového rozhraní jsou dostupné podrobné statistiky o činnosti routeru, síle signálu a mnoho dalšího. Router podporuje řadu funkcí jako například DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP, VRRP, HTTPS, SSH, OSPF, RIP, BGP nebo ovládání pomocí SMS zpráv.

Mezi další diagnostické funkce zabezpečující nepřerušovanou komunikaci, patří automatická kontrola PPP spojení s možností automatického restartu v případě ztráty spojení, nebo HW watchdog, který monitoruje stav samotného routeru. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí. Pro některé aplikace je klíčová i možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden router (až čtyři profily), které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí SMS, stavu binárního vstupu atp.). Router ER75i v2 podporuje automatickou aktualizaci konfigurace a firmware ze serveru. Tak je možné hromadně rekonfigurovat i celou síť routerů. Pro tyto routery lze vytvářet a vkládat uživatelské moduly, které upravují chování routeru dle požadavků zákazníka.

Klíčové vlastnosti

Podporované technologie

GPRS/EDGE

Procesor

ARM926EJ-S, 333 MHz

Paměti

RAM 64 MB, Flash 16 MB, MRAM 128 kB

Dostupná rozhraní

Ethernet 10/100, USB, IO, RS232, RS485, RS422, MBUS

Rozsah napájecího napětí

9 až 36 V

Provozní rozsah teplot

-40 °C až +75 °C

Rozměry

Plast: 51 × 87 × 116 mm, Kov: 42 × 87 × 113 mm

Váha

Plast: 150 g, Kov: 280 g

Ke stažení

Firmware

Firmware (ZIP)

Verze 6.3.10

Release notes (PDF)

Přehled novinek a změn ve FW verze 6.3.10

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech

Uživatelská dokumentace

Technický manuál (PDF)

Manuál popisující technické parametry produktu

Konfigurační manuál (PDF)

Manuál popisující, jak zařízení správně nakonfigurovat

Rychlá příručka (PDF)

Základní instrukce, jež jsou součástí balení produktu

Deklarace a certifikáty

EU Prohlášení o shodě (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

ISO 9001 (PDF)

ČSN EN ISO 9001:2016 certifikát společnosti Advantech