I/O moduly ADAM

Samostatné řídicí jednotky, které snímají a vyhodnocují vstupní data.
Inteligentní komunikační průmyslové systémy využívající protokol MODBUS/TCP.

Technologie pod kontrolou

Inteligentní komunikační systém

Průmyslové I/O moduly ADAM nabízejí otevřenou síťovou architekturu s bezproblémovou integrací různých vrstev. Obsahují funkci pro logické zpracování dat díky podpoře programovacího jazyka GCL (Graphic Condition Logic). Tato funkce umožňuje ADAMům stát se chytrými moduly, které mohou fungovat jako samostatné řídicí systémy. To znamená, že snímají a vyhodnocují vstupní data. Pravidla logiky řízení lze snadno nastavit pomocí grafického konfiguračního prostředí (je možno nastavit až 16 pravidel). Těmito pravidly se I/O modul následně automaticky řídí a pracuje zcela autonomně. Moduly ADAM komunikují s nadřazeným systémem přes Ethernet (tedy v rámci sítě typu LAN).

Ovládání a dohled přes Ethernet (10/100 Mbit/s)

Podpora protokolů Modbus TCP, MQTT, SNMP a dalších

Podpora programovacího jazyka GCL

Disponuje pokročilou Peer-to-Peer technologií

Napájení z externího zdroje 10 až 30 V

Galvanické oddělení I/O do 2000 V

Samostaná jednotka pro měření, řízení a automatizaci

Intuitivní konfigurace pomocí webového rozhraní

Obecné informace

Kompaktní inteligentní I/O gateway

Moduly ADAM-6700 lze označit jako kompaktní inteligentní I/O gatewaye. Jsou založeny na operačním systému Linux a dokáží plnit celou řadu úkolů. Na rozdíl od mnoha svých konkurentů jsou tyto jednotky vybaveny řadou vstupů a výstupů pro komplexní funkci sběru dat. Průmyslové I/O moduly ADAM-6700 jsou osazeny 32-bitovým procesorem Cortex-A8 1 GHz a pamětí typu NAND Flash o velikosti 512 MB. Mohou se chlubit bohatou škálou dostupných rozhraní, mezi které patří dvě sériové linky RS485, dva Ethernetové porty a také dva USB konektory. Vzhledem k průmyslovému rozsahu provozních teplot -30 až 70 °C jsou tyto I/O moduly ideální volbu pro mnoho průmyslových sítí.

Ethernet I/O moduly

Průmyslové Ethernet I/O moduly od společnosti Advantech jsou inteligentní řídící jednotky schopné snímat a vyhodnocovat vstupní data. Produktová řada ADAM-6000 (Smart Ethernet I/O moduly) disponuje pokročilou P2P (Peer-to-Peer) technologií a také podporou jazyka GCL (Graphic Condition Logic), což z těchto zařízení dělá samostatné systémy vhodné pro měření, řízení a automatizaci. Řada ADAM-6100 (Real-Time Ethernet I/O moduly) se pak zaměřuje na protokoly EtherNet/IP (ADAM-6100EI) a PROFINET (ADAM-6100PN). Chlubit se může zlepšenou odolností proti rušení, které je běžné v průmyslovém prostředí. Nejvyšší produktová řada ADAM-6200 (Daisy-Chain Ethernet I/O moduly) kompletně využívá funkcionalitu řady ADAM-6000 (podpora protokolů MODBUS/TCP, SNMP a MQTT) a posouvá ji na vyšší úroveň. Nově podporuje HTML5, JavaScript, XML a mnoho dalšího.

RS485 I/O moduly

Průmyslové I/O moduly řady ADAM-4000 od taiwanské společnosti Advantech jsou perfektní volbou pro vytvoření ekonomicky vysoce efektivního I/O systému pro měření a monitorování. Primárním komunikačním protokolem je EIA-485 (známější pod označením RS485), což je nejpoužívanější obousměrná sériová linka ideální pro použití v průmyslovém prostředí. Široký rozsah provozních teplot -40 až 85 °C pak ještě více umocňuje vhodnost použití jednotek ADAM-4000 v rámci průmyslových aplikací. Moduly mají optoizolované vstupy zajišťující izolaci 3000 V DC mezi analogovým vstupem a zařízením. Jednotky jsou tak chráněny před poškozením v důsledku vysokého vstupního napětí.

Modulární I/O systémy

Modulární I/O systémy ADAM-5000 jsou vybavené procesorem Intel Atom D510 a funkcemi jako je vestavěný časovač watchdog, záložní baterie RAM či deterministickými vstupy a výstupy. Díky volitelnému HMI softwaru a vestavěnému VGA portu mohou I/O systémy ADAM-5000 nahradit SCADA počíatče v mnoha aplikacích. K dispozici je mnoho variant těchto jednotek, proto nás neváhejte kontaktovat. Najdeme řešení i pro Vás!