RR75i v2

Průmyslový router z řady v2 určený pro komunikaci v mobilních sítích GSM-R.
Zařízení je primárně navrženo pro použití v železničních aplikacích.

Technologie pod kontrolou

Jednička na komunikaci v železničních sítích

GSM-R router RR75i v2 slouží k bezdrátovému propojení různých zařízení s rozhraním Ethernet 10/100 do Internetu či Intranetu. Díky vysoké úrovni zabezpečení a rozšířenému pokrytí GSM-R technologie v oblasti železničních sítí je tento router ideálním řešením pro širokou škálu aplikací v rámci bezdrátové komunikace na železniční síti. Stěžejní výhodou zařízení je jeho vysoká modularita. Pro připojení uživatelských zařízení nabízí router RR75i v2 možnost zvolit si navíc jedno z těchto rozhraní: Ethernet 10/100, RS232, RS485, RS422, MBUS nebo I/O. K dispozici je také možnost osadit router WiFi modulem, WMBUS modulem nebo rozhraním SDH (slot pro SD kartu).

Podpora technologie GSM-R

2× Ethernet 10/100, 1× USB, 1× IO, 2× slot pro SIM

Průmyslový teplotní rozsah -30 °C až +60 °C

Napájecí napětí 9 až 36 V

Velké množství volitelných portů

Vysoká variabilita

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslový GSM-R router RR75i v2 je standardně vybaven jedním portem Ethernet 10/100, jedním USB 2.0 Host portem, jedním binárním vstupem a jedním výstupem (I/O konektor). Zařízení také disponuje dvěma čtečkami pro 3 V a 1,8 V SIM karty, které jsou umístěny na předním panelu. Škálu rozhraní tohoto routeru je dále možné rozšířit pomocí volitelných portů Port1 a Port2 podle výběru zákazníka. Pro první volitelný port jsou k dispozici Ethernet 10/100, sériové linky RS232, RS485, RS422, MBUS nebo vstupy a výstupy (I/O). Druhý volitelný port může být vybaven rovněž jednou ze sériových linek RS232, RS485, RS422 či MBUS. Další možností je pak bezdrátové rozhraní WiFi či WMBUS. V neposlední řadě lze díky tomuto volitelnému portu vybavit zařízení SD kartou (rozhraní SDH). Do obou volitelných portů zároveň je také možné osadit rozšiřující desku XC-SW, díky níž má router k dispozici tři switchované porty Ethernet 10/100. Zařízení RR75i v2 je dodávánov kovovém krytu.

Konfigurace a diagnostika

Konfigurace je prováděná přes webové rozhraní zabezpečené heslem. Tento router podporuje tvorbu VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN, L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Z webového rozhraní jsou dostupné podrobné statistiky o činnosti routeru, síle signálu a mnoho dalšího. Router podporuje řadu funkcí jako například DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP, VRRP, HTTPS, SSH, OSPF, RIP, BGP nebo ovládání pomocí SMS zpráv.

Mezi další diagnostické funkce zabezpečující nepřerušovanou komunikaci, patří automatická kontrola PPP spojení s možností automatického restartu v případě ztráty spojení, nebo HW watchdog, který monitoruje stav samotného routeru. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí. Pro některé aplikace je klíčová i možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden router (až čtyři profily), které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí SMS, stavu binárního vstupu atp.). Router RR75i v2 podporuje automatickou aktualizaci konfigurace a firmware ze serveru. Tak je možné hromadně rekonfigurovat i celou síť routerů. Pro tyto routery lze vytvářet a vkládat uživatelské moduly, které upravují chování routeru dle požadavků zákazníka.

Klíčové vlastnosti

Podporované technologie

GSM-R, WiFi 802.11

Procesor

ARM926EJ-S, 333 MHz

Paměti

RAM 64 MB, Flash 16 MB, MRAM 128 kB

Dostupná rozhraní

Ethernet 10/100, USB, IO, RS232, RS485, RS422, MBUS, Switch

Rozsah napájecího napětí

9 až 36 V

Provozní rozsah teplot

-30 °C až +60 °C

Rozměry

Plast: 51 × 87 × 116 mm, Kov: 42 × 87 × 113 mm

Váha

Plast: 150 g, Kov: 280 g

Ke stažení

Firmware

Firmware (ZIP)

Verze 6.3.10

Release notes (PDF)

Přehled novinek a změn ve FW verze 6.3.10

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech

Uživatelská dokumentace

Technický manuál (PDF)

Manuál popisující technické parametry produktu

Konfigurační manuál (PDF)

Manuál popisující, jak zařízení správně nakonfigurovat

Rychlá příručka (PDF)

Základní instrukce, jež jsou součástí balení produktu

Deklarace a certifikáty

EU Prohlášení o shodě (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

Schvalovací list SŽDC (PDF)

Schválení SŽDC pro použití na železniční dopravní cestě

ISO 9001 (PDF)

ČSN EN ISO 9001:2016 certifikát společnosti Advantech