IoT a Elektřina

Inovativní systém a komplexní řešení pro online měření a
sledování spotřeby elektrické energie vaší domácnosti či firmy.

Spotřeba energie pod kontrolou! 

Naše společnost nabízí konzultaci i konkrétní řešení pro odečty statických elektroměrů pro průmyslové zákazníky i domácnosti. Řešení se skládá z unikátního HW – odečtové hlavice, která se připojí na existující elektroměr a dokáže vyčítat data z elektroměru. Ta pak posílá do aplikace, která je zpřístupňuje svým uživatelům. Aplikace dokáže nastavit automatizační procesy, např. notifikace při překročení plánované spotřeby.

Výhody aplikace řešení odečtů elektřiny: 

Komplexní pohled na spotřebu

Podklad pro optimalizaci spotřeby např. úpravou spotřebního chování

Podklad pro vyjednávání s dodavatelem elektrické energie (např. výběr dodavatele formou e-aukce)

Podklad pro správné nastavení záloh na spotřebu elektrické energie

Předcházení nepříjemným situacím po obdržení jednoročního vyúčtování od dodavatele elektřiny

Vyhodnocení dlouhodobých tendencí

Bezpečnost

Notifikace o nestandardní situaci - zvětšený odběr - porucha

Podporuje šifrovanou komunikaci pro větší bezpečnost dat

Využívané technologie

LORAWAN

Technologie pro přenos dat nové generace. Díky nízké energetické náročnosti na přenos dat se technologie LoRaWAN zaměřuje na zasílání zpráv technického charakteru (např. odečty energií) ze zařízení, fungujících na bateriový pohon. To umožňuje osazovat inteligentní technologií těžko dostupná místa (např. vodoměrné šachty, elektroměrné skříně, apod.).

ČESKé radiokomunikace

Naše spolupráce se společností České radiokomunikace zabezpečí dosah signálu LoRaWAN v lokalitách dle potřeb partnera využtiím vhodných zesilovačů signálu. Úspěšnou realizaci projektů jsme schopni zajistit také díky kombinaci využívání celorepublikové sítě s ostrovními sítěmi. Vždy hledáme cestu, která vede k cíli tou nejvhodnější cestou!

NB-IoT

Technologie Nb-IoT se také řadí do rodiny nízkoenergetických sítí. Výhodou této technologie je téměř všudypřítomný dosah signálu. Tato síť je vhodná také pro aplikace v rámci B2C, např. pro oblast SmartHome.

Podpora mobilních operátorů

Spolupracujeme s operátory T-Mobile, O2 a Vodafone a svým zákazníkům zabezpečíme mimo odbornou konzultaci i dosažení optimálních podmínek ceny vs. technologie pro každý konkrétní projekt.

Ucelené portfolio

Právě díky ucelenému portfoliu partnerských řešení, zastřešených společností Smart-Con a dlouholetými zkušenostmi z oboru Vám naše součinnost přinese takovou hodnotu, jakou očekáváte (úspora, zvýšení efektivity atd…).

Ke stažení

Datasheet – Návod

Datasheet (PDF)

Popis a odborná specifikace zařízení ElloT

Broužura (PDF)

Návod k použití

Popis Firmware

Broužura (PDF)

Popis firmware LoRaWAN (pro experty)

Brožura (PDF)

Popis firmware NB-IoT (pro experty)