UR5i v2

Moderní průmyslový router z řady v2 využívající mobilní technologii UMTS/HSPA+.
Router je dostupný ve dvou verzích – BASIC a FULL (základní a vybavenější varianta).

Technologie pod kontrolou

Osvědčená UMTS/HSPA+ technologie

3G UMTS/HSPA+ router UR5i v2 slouží k bezdrátovému propojení různých zařízení s rozhraním Ethernet 10/100 do Internetu či Intranetu. Díky mimořádné rychlosti přenosu dat až 14,4 Mbit/s download a 5,7 Mbit/s upload je ideálním řešením pro bezdrátové připojení kamer dopravních a bezpečnostních systémů, sítí LAN, jednotlivých počítačů, bankomatů, různých samoobslužných terminálů atd. Stěžejní výhodou pak je jeho vysoká modularita. Pro připojení uživatelských zařízení nabízí router UR5i v2 možnost zvolit si navíc rozhraní Ethernet 10/100, RS232, RS485, RS422, MBUS nebo I/O. Ve verzi FULL jej lze osadit také WiFi modulem, WMBUS modulem nebo rozhraním SDH (slot pro SD kartu).

Dodáván ve verzi Basic nebo Full

Rychlost download 14,4 Mbit/s, upload 5,7 Mbit/s

Rozšířený průmyslový teplotní rozsah -40 °C až +75 °C

Napájecí napětí 9 až 36 V

Velké množství volitelných portů

Vysoká variabilita

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslový router UR5i v2 je standardně vybaven jedním portem Ethernet 10/100, jedním USB 2.0 Host portem, jedním binárním vstupem a jedním výstupem (I/O konektor). Zařízení také disponuje jednou čtečkou pro 3 V a 1,8 V SIM karty, která je umístěna na předním panelu. Pro zálohování komunikace je možné využít verzi FULL, která disponuje dvěma čtečkami. Škálu rozhraní routeru UR5i v2 je dále možné rozšířit pomocí volitelných portů Port1 a Port2 podle výběru zákazníka. Varianta Basic nabízí pouze jeden volitelný port, varianta Full pak oba volitelné porty. Pro první volitelný port jsou k dispozici Ethernet 10/100, sériové linky RS232, RS485, RS422, MBUS nebo vstupy a výstupy (I/O). Druhý volitelný port může být vybaven rovněž jednou ze sériových linek RS232, RS485, RS422 či MBUS. Další možností je pak bezdrátové rozhraní WiFi či WMBUS. V neposlední řadě lze díky tomuto volitelnému portu vybavit zařízení SD kartou (rozhraní SDH). Do obou volitelných portů zároveň je také možné osadit rozšiřující desku XC-SW (Switch), díky níž má router k dispozici tři switchované porty Ethernet 10/100. Ve verzi FULL je tento router navíc standardně vybaven GPS přijímačem. Zařízení UR5i v2 je dodáváno buď v plastovém, nebo kovovém krytu podle přání zákazníka.

Konfigurace a diagnostika

Konfigurace je prováděná přes webové rozhraní zabezpečené heslem. Tento router podporuje tvorbu VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN, L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Z webového rozhraní jsou dostupné podrobné statistiky o činnosti routeru, síle signálu a mnoho dalšího. Router dále podporuje řadu funkcí jako například DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP, VRRP nebo ovládání pomocí SMS zpráv.

Mezi další diagnostické funkce zabezpečující nepřerušovanou komunikaci, patří automatická kontrola PPP spojení s možností automatického restartu v případě ztráty spojení, nebo HW watchdog, který monitoruje stav samotného routeru. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí. Pro některé aplikace je klíčová i možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden bezdrátový router (až čtyři profily), které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí SMS, stavu binárního vstupu atp.). Tento router podporuje automatickou aktualizaci konfigurace a firmware ze serveru. Tak je možné hromadně rekonfigurovat i celou síť routerů.

Klíčové vlastnosti

Podporované technologie

UMTS/HSPA+, GNSS (pouze FULL), WiFi 802.11 (pouze FULL)

Procesor

ARM926EJ-S, 333 MHz

Paměti

RAM 64 MB, Flash 16 MB, MRAM 128 kB

Dostupná rozhraní

Ethernet 10/100, USB, IO, RS232, RS485, RS422, MBUS, Switch

Rozsah napájecího napětí

9 až 36 V

Provozní rozsah teplot

-40 °C až +75 °C

Rozměry

Plast: 51 × 87 × 116 mm, Kov: 42 × 87 × 113 mm

Váha

Plast: 150 g, Kov: 280 g

Ke stažení

Firmware

Firmware (ZIP)

Verze 6.3.10

Release notes (PDF)

Přehled novinek a změn ve FW verze 6.3.10

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech

Uživatelská dokumentace

Technický manuál (PDF)

Manuál popisující technické parametry produktu

Konfigurační manuál (PDF)

Manuál popisující, jak zařízení správně nakonfigurovat

Rychlá příručka (PDF)

Základní instrukce, jež jsou součástí balení produktu

Deklarace a certifikáty

EU Prohlášení o shodě (PDF)

CE deklarace nutná pro uvedení výrobku na evropský trh

Homologace E8 (PDF)

Certifikát pro použití v dopravních prostředcích

ISO 9001 (PDF)

ČSN EN ISO 9001:2016 certifikát společnosti Advantech