ICR-2701

Nástupce legendárních LAN routerů z „v2“ platformy.
Inovovaný HW s vylepšenou funkčností od společnosti Advantech je zde.

ICR-2701 Pohled zepředu nadhled

Inovovaná technologie

Inovovaná verze LAN routeru

ICR-2701 je průmyslový router primárně určený pro komunikaci v rámci sítí typu LAN. Jedná se o produkt, který je přímým následovníkem úspěšných routerů XR5i v2 a XR5i v2E. Od svých předchůdců převzal velikost a design, jeho výkonnost však odpovídá aktuálním požadavkům trhu. Za zmínku určitě stojí výkonnější procesor nebo větší úložný prostor pro uživatelské aplikace díky osazené eMMC paměti. Průmyslový router ICR-2701 je navržen tak, aby do oblasti ethernetové komunikace přinesl funkcionalitu a veškeré vlastnosti typické pro celulární routery téže platformy.

CPU ARM926EJ-S, frekvence 600 MHz

2× Ethernet 10/100, 1× USB

Napájecí napětí 9 až 48 V

Paměťový prostor až 838 MB pro vlastní aplikace

ICR-2701 Pohled zepředu zleva

Obecné informace

Vybavení routeru

Průmyslový LAN router ICR-2701 je standardně vybaven dvěma porty Ethernet s podporou přenosové rychlosti až 100 Mbit/s a jedním USB 2.0 Host portem. Pro projektová řešení je router připraven na možnost osazení TPM 2.0 chipu (Trusted Platform Module). Zařízení je dodáváno buď v plastovém, nebo kovovém krytu podle přání zákazníka (ICR-2701P nebo ICR-2701). Zákazník si zároveň může zvolit, zda požaduje router s příslušenstvím (tj. anténa a napájecí zdroj) či nikoliv.

Konfigurace a diagnostika

Pro konfiguraci routeru je k dispozici webové rozhraní zabezpečené heslem, které je unikátní pro každý jednotlivý kus. Po úspěšném přihlášení jsou dostupné podrobné statistiky o činnosti routeru, podrobný systémový log a další.

Velký důraz je kladen na podrobnou konfiguraci VPN tunelů technologiemi IPsec, OpenVPN či L2TP pro zabezpečenou komunikaci. Podporovány jsou dále funkce jako DHCP, NAT, NAT-T, DynDNS, NTP, VRRP, zálohování primárního připojení a mnoho dalších. Pomocí speciálního okna (start up script window) je možné vkládat linuxové scripty různých akcí.

Pro některé aplikace je klíčová možnost vytváření několika odlišných konfigurací pro jeden router, které je pak možné podle potřeby přepínat (například pomocí stavu binárního vstupu). Samozřejmostí je podpora automatické aktualizace konfigurace a firmware ze serveru, což umožňuje hromadně konfigurovat celou síť routerů.

Klíčové vlastnosti

Procesor

ARM926EJ-S, frekvence 600 MHz

Paměti

RAM 128 MB, eMMC 4096 MB (838 MB pro uživatelské aplikace)

Dostupná rozhraní

2× Ethernet 10/100, 1× USB

Rozsah napájecího napětí

9 až 48 V

Provozní rozsah teplot

-40 °C až +75 °C

Rozměry

Plast: 51 × 87 × 116 mm, Kov: 42 × 87 × 113 mm

Váha

Plast: 240 g, Kov: 320 g

Ke stažení

Datasheet a brožura

Datasheet (PDF)

Katalogový list k tomuto produktu

Brožura (PDF)

Globální brožura k routerům Advantech