Kdo jsme?

Specialisté na zařízení pro bezdrátovou komunikaci…

…to jsme my! Zákazníci oceňují, že dokážeme pružně a rychle reagovat na jejich požadavky. Naším cílem je a vždy byla jejich maximální spokojenost a díky tomu, jsme se stali silnou a prosperující společností.

Začínali jsme s českými výrobky Conel, které si vydobyli dobré jméno po celém světě. Když se Conel stal součástí globálního koncernu Advantech, stali jsme se výhradními distributory v ČR (autorizace). .

Narůstající počty našich zákazníků nás stále ženou dopředu. Nyní zajišťujeme komplexní řešení pro většinu průmyslových odvětví (např. vodárenství, energetiku, dopravu…). Od roku 2021 jsme technologickým partnerem společností EnGenius, Virtual Access a NavigateWorx. To znamená širší portfolio produktů, větší flexibilitu v cenách a také v dodacích termínech, které jsou pro mnohé zákazníky důležité.

Bezpečná průmyslová komunikace prostřednictvím prověřených zařízení? To je naše specializace! Zejména spolehlivé routery s přenosy dat přes mobilní sítě LTE a 5G. S každým z více než 150 projektů, které máme za sebou, je náš tým zkušenější a umíme Vám poradit nejen s výběrem vhodného produktu pro Vaši konkrétní aplikaci, dokážeme i navrhnout ucelené technické řešení na míru včetně datových tarifů.

 

Michal Vlk
Executive Director

Jak udělal Conel díru do světa…

V roce 2021 jsme si připomněli 30 let od založení společnosti Conel, na jejíž dlouholetou a úspěšnou tradici jakožto její tehdejší zaměstnanci hrdě vzpomínáme. Hlavní aktivitou firmy tehdy byl vývoj a výroba v oblasti – světe div se! – textilních strojů! Až o dva roky později jsme se začali výrazněji profilovat v oblasti bezdrátových přenosů dat a řídících aplikacích pro průmysl a technologické systémy…  a to byl první krok veleúspěšné cesty!

V roce 2005 Conel vyvinul svůj první router podporující bezdrátovou technologii EDGE a předznamenal tak svou budoucnost. Následovaly další a další routery, které postupně vytvořily portfolio pokrývající veškeré běžně dostupné bezdrátové technologie. Za dobu své existence si získal Conel respektované místo mezi předními světovými výrobci průmyslových celulárních routerů. V té době se obrat české produkce pohyboval na úrovni 10,5 milionů eur a exportovali jsme do 65 zemí celého světa!

ER75i obrázek historie

Náš úspěch vyvolal zájem u mnoha zahraničních investorů. V roce 2012 jsme se po úspěšných jednáních stali součástí americké společnosti
B&B Electronics Ltd. (později přejmenovaná na
B+B SmartWorx). Další fúze následovala v roce 2016 a od té doby je Conel součástí globálního taiwanského koncernu Advantech. Ten je světovou špičkou v oblasti výroby zařízení pro průmyslovou komunikaci a průmyslových počítačů. Produktová část firmy definitivně opustila původní název Conel a nově vystupuje jen jako Advantech Czech s.r.o.

O pár měsíců později – v létě 2016 – vzniklo výhradní obchodní zastoupení skupiny Advantech – naše společnost Smart-Con s.r.o. My nyní zaštiťujeme veškeré obchodní aktivity v rámci českého a slovenského trhu a hrdě neseme poselství úspěšné české firmy Conel dále.

Můžeme nabídnout naše služby i Vaší firmě?
Bude nám ctí…

Za tým Smart-Con
Michal Vlk

Cookies souhlas

A na závěr se můžete podívat na náš videomedailonek!