Kdo jsme?

Specialisté na zařízení pro bezdrátovou komunikaci…

…to jsme my! Zákazníci oceňují, že dokážeme pružně a rychle reagovat na jejich požadavky. Naším cílem je a vždy byla jejich maximální spokojenost a díky tomu, jsme se stali silnou a prosperující společností.

Začínali jsme s českými výrobky Conel, které si vydobyli dobré jméno po celém světě. Když se Conel stal součástí globálního koncernu Advantech, stali jsme se výhradními distributory v ČR (autorizace). .

Narůstající počty našich zákazníků nás stále ženou dopředu. Nyní zajišťujeme komplexní řešení pro většinu průmyslových odvětví (např. vodárenství, energetiku, dopravu…). Od roku 2021 jsme technologickým partnerem společností EnGenius, Virtual Access a NavigateWorx. To znamená širší portfolio produktů, větší flexibilitu v cenách a také v dodacích termínech, které jsou pro mnohé zákazníky důležité.

Bezpečná průmyslová komunikace prostřednictvím prověřených zařízení? To je naše specializace! Zejména spolehlivé routery s přenosy dat přes mobilní sítě LTE a 5G. S každým z více než 150 projektů, které máme za sebou, je náš tým zkušenější a umíme Vám poradit nejen s výběrem vhodného produktu pro Vaši konkrétní aplikaci, dokážeme i navrhnout ucelené technické řešení na míru včetně datových tarifů.

 

Michal Vlk
Executive Director

Jak udělal Conel díru do světa…

Minulý rok jsme si připomněli 30 let od založení společnosti Conel, na jejíž dlouholetou a úspěšnou tradici jakožto její tehdejší zaměstnanci hrdě vzpomínáme. Hlavní aktivitou firmy tehdy byl vývoj a výroba v oblasti – světe div se! – textilních strojů! Až o dva roky později jsme se začali výrazněji profilovat v oblasti bezdrátových přenosů dat a řídících aplikacích pro průmysl a technologické systémy…  a to byl první krok veleúspěšné cesty!

V roce 2005 Conel vyvinul svůj první router podporující bezdrátovou technologii EDGE a předznamenal tak svou budoucnost. Následovaly další a další routery, které postupně vytvořily portfolio pokrývající veškeré běžně dostupné bezdrátové technologie. Za dobu své existence si získal Conel respektované místo mezi předními světovými výrobci průmyslových celulárních routerů. V té době se obrat české produkce pohyboval na úrovni 10,5 milionů eur a exportovali jsme do 65 zemí celého světa!

ER75i obrázek historie

Náš úspěch vyvolal zájem u mnoha zahraničních investorů. V roce 2012 jsme se po úspěšných jednáních stali součástí americké společnosti
B&B Electronics Ltd. (později přejmenovaná na
B+B SmartWorx). Další fúze následovala v roce 2016 a od té doby je Conel součástí globálního taiwanského koncernu Advantech. Ten je světovou špičkou v oblasti výroby zařízení pro průmyslovou komunikaci a průmyslových počítačů. Produktová část firmy definitivně opustila původní název Conel a nově vystupuje jen jako Advantech Czech s.r.o.

O pár měsíců později – v létě 2016 – vzniklo výhradní obchodní zastoupení skupiny Advantech – naše společnost Smart-Con s.r.o. My nyní zaštiťujeme veškeré obchodní aktivity v rámci českého a slovenského trhu a hrdě neseme poselství úspěšné české firmy Conel dále.

Můžeme nabídnout naše služby i Vaší firmě?
Bude nám ctí…

Za tým Smart-Con
Michal Vlk

Cookies souhlas