Kdo jsme?

Specialisté na zařízení pro bezdrátovou komunikaci

Jsme silnou, stabilní a prosperující společností, jež dokáže pružně a dostatečně rychle reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků a dosáhnout tak jejich maximální spokojenosti.

Navazujeme na mnohaletou tradici české společnosti Conel, jejíž produkty jsou známé po celém světě. Naším současným hlavním technologickým partnerem je mezinárodní společnost Advantech (autorizace).

Specializujeme se především na průmyslové mobilní routery a další zařízení určená do aplikací, kde primární roli hraje komunikace v rámci mobilních sítí (LTE, HSPA+, UMTS, EDGE či GPRS). Poradíme Vám nejen s výběrem vhodného produktu z našeho portfolia, ale také s technickým řešením.

 

Ing. Michal Vlk

Ing. Michal Vlk

Executive Director

Trocha historie nikomu neuškodí

Tento rok v  březnu jsme si připoměli 30 let od založení společnosti Conel, která svou činnost zahájila pod názvem CONEL a.s. a její hlavní aktivitou tehdy byly vývoj a výroba v oblasti textilních strojů. O dva roky později firma upravila svůj název na Conel s.r.o. a začala se výrazněji profilovat v oblasti bezdrátových přenosů dat a řídících aplikací pro průmysl a technologické systémy.

V roce 2005 Conel vyvinul svůj první router podporující bezdrátovou technologii EDGE a předznamenal tak svou budoucnost. Následovaly další routery, které postupně vytvořily portfolio pokrývající veškeré běžně dostupné bezdrátové technologie. Pět let po uvedení prvního routeru na trh se firma mohla pochlubit obratem převyšujícím sedm milionů eur a exportem do více než třiceti zemí světa.

Úspěch vyvolal zájem o akvizici naší firmy, a tak se v roce 2012 Conel stal součástí americké společnosti B&B Electronics. Díky tomuto spojení jsme získali možnost spolupracovat s vývojovými týmy z Irska a Spojených států. Z původně české firmy se tak stala firma mezinárodní. Během tříleté spolupráce se obrat české části společnosti vyšplhal až na 10,5 milionů eur a export se rozšířil do pětašedesáti zemí. Conel s.r.o. začíná v této době používat obchodní jméno B+B SmartWorx.

V lednu roku 2016 došlo ke spojení s tchajwanskou společností Advantech, jež je lídrem v poskytování spolehlivých, inovativních a automatizačních produktů či řešení. Toto partnerství s sebou přineslo nové příležitosti pro působení na asijském trhu. Produktová část firmy definitivně opouští původní název Conel s.r.o. a nově vystupuje jako Advantech B+B SmartWorx s.r.o. (na začátku roku 2020 pak firma přijímá jméno Advantech Czech s.r.o.). Zároveň dochází k osamostatnění automatizační části firmy, jež dostala název CONEL Automation s.r.o. O pár měsíců později pak vzniká výhradní obchodní zastoupení – společnost Smart-Con s. r. o., která bude zastávat veškeré obchodní aktivity v rámci českého a slovenského trhu.

Za dobu své existence si firma prošla vývojem odrážejícím společenské změny, technologický pokrok a byla nucena vypořádat se s několika nelehkými situacemi. Ve všech zkouškách však obstála a získala velmi cenné zkušenosti, díky nimž je nyní silnou, stabilní a prosperující společností, jež dokáže pružně a dostatečně rychle reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků a dosáhnout tak jejich maximální spokojenosti.